Новини

The Saudi Ukraine Agribusiness Investment Forum

22.11.2018

22 листопада у Києві відбувся перший саудівсько-український форум The Saudi Ukraine Agribusiness Investment Forum, організований інвестиційною компанією SALIC, акціонером якої є Державний інвестфонд Саудівської Аравії, дочірньою компанією Continental Farmers Group та Офіс Національної інвестиційної ради України.

Під час форуму обговорювали перспективи та напрямки розвитку саудівсько-української інвестиційних проектів у сфері сільськогосподарського виробництва та харчової галузей для росту економічної та торгівельної співпраці двох країн.

The Saudi Ukraine Agribusiness Investment Forum

 

«Метою цього форуму є запросити саудівські компанії і показати існуючі в Україні можливості, приклади реалізації інвестиційних проектів, і перспективи, щоб саудівські бізнесмени змогли приймати відповідні рішення.

В останні два роки ми спостерігаємо поліпшення бізнес-клімату в Україні. Вважаємо, що політична ситуація стабілізувалася, а також бачимо ріст ефективності виробництва у цій країні. Я думаю, зараз правильний час для приходу в цю країну. Тому що компанія SALIC, яку я очолюю, працює на українському ринку, зокрема йдеться про останнє придбання агрохолдингу «Мрія». Ситуація загалом сприяє тому, щоб саме зараз запрошувати інвесторів, і ми із впевненістю запрошуємо колег сюди», – заявив керуючий директор компанії SALIC (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company) Халід Аль-Абуді.

The Saudi Ukraine Agribusiness Investment Forum

Міністр сільського господарства, довкілля та води КСА Абдулрахман Аль Фадлі розповів, що у Королівстві ухвалили Візію сталого розвитку до 2030 року, серед ключових напрямків якої є забезпечення харчової безпеки країни.

«Уряд Саудівської Аравії готовий забезпечувати підтримку двостороннім інвестиційним проектам для цілей сталого розвитку і забезпечення харчової безпеки. Ця конференція має стати платформою для співпраці двох сторін у сільському господарстві. Очікуємо, що інвестування в Україні буде успішним», – заявив міністр.

The Saudi Ukraine Agribusiness Investment ForumЗаступниця міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева зазначила, що є значний потенціал розвитку двосторонньої співпраці.

«Ми позиціонуємо Україну як постачальника, маємо унікальну перевагу: виробляємо більше, ніж споживаємо, і маємо потенціал збільшувати експорт. Саудівська Аравія також цікава для України і як партнер у регіоні для виходу на нові ринки на Близькому Сході, в Африці», – сказала Ольга Трофімцева.

Україна цікава Саудівській Аравії не лише як постачальник зернових, але й нових агрокультур, зокрема люцерни, цікавим буде експорт екологічних продуктів харчування, кондитерських виробів. Новим перспективним напрямком може стати експорт продукції м’ясної галузі.

The Saudi Ukraine Agribusiness Investment Forum

За словами Ольги Трофімцевої, подальший ріст двосторонньої торгівлі залежить від розвитку інвестиційних проектів.

«Інвестиції – це основний рушій розвитку економічних двосторонніх відносин між Україною і Саудівською Аравією. Без інвестиції ми не зможемо говорити про ріст рівня двосторонньої торгівлі.

Ми задоволені тим, що експорт сільськогосподарської продукції за 9 місяців 2018 року є більшим, ніж за весь 2017 рік, але бачимо значний потенціал у розвитку двосторонніх торгівельних відносин. Без двосторонніх бізнес-ініціатив, без стратегічного підходу у розвитку інвестиції, ми не зможемо досягнути потрібних результатів. Інвестори є тут ключовим чинником», – сказала вона.

The Saudi Ukraine Agribusiness Investment Forum

Голова Офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів акцентувала на тому, що після економічної кризи 2014-2015 років, спричиненої незаконною окупацією, країна перейшла до стабільного економічного зростання.

За п’ять років Україна покращила позицію у міжнародному рейтингу ведення бізнесу на 24 сходинки. ВВП стабільно зростає 9 кварталів, і це є результатом реформ, скерованих на покращення умов бізнесу в Україні. В Україну заходять потужні компанії, розповіла Юлія Ковалів.

«Інвестиція компанії SALIC у «Мрію» є найбільшою у галузі сільського господарства в Україні. Ця угода засвідчила готовність влади в Україні бути системним партнером бізнесу. Я бачу величезний потенціал для подальшого розвитку: у перенесені сучасних технологій в Україну, в забезпеченні потреб споживачів у Саудівській Аравії. Дуже перспективною є харчова промисловість. Це величезний ринок, але для стабільних позицій на ньому, треба технології, хороше керівництво і капітал», – заявила вона.

Учасники форуму зазначили, що інвестиційні проекти в Україні можуть мати високу додану вартість і бути дуже вигідними, зважаючи на ресурсний, людський потенціал, вигідне географічне положення. Для цього потрібно інвестувати у розвиток залізничної інфраструктури, портів та гарантувати можливість сталої реалізації інвестиційних проектів, захист інтересів інвесторів.The Saudi Ukraine Agribusiness Investment Forum

Зазначимо, THE SAUDI – UKRAINE AGRIBUSINESS INVESTMENT FORUM є логічним продовженням стратегічного рішення двох держав щодо налагодження співпраці у сфері розвитку сільського господарства. Наприкінці 2017 року у ході офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до м. Ер-Ріяд (КСА) був підписаний меморандум між Кабінетом Міністрів України та Королівством Саудівська Аравія про інвестиційне співробітництво у сфері сільського господарства.